wz

Akce školy

Asi jako většina našich škol -  i my se snažíme pro naše žáky, ale i rodiče pořádat takové akce, které je baví a dovedou je přitáhnout k nám do školy. Pokud se chcete dovědět o některé z akcí blíže, stačí zůstat na této stránce.

Zápis do první třídy

 

Zápis do 1.třídy je pro  každého malého človíčka jistě významnou událostí. Vždyť za několik měsíců opustí bránu mateřské školy, kde si hrál, něco se dozvěděl a byl v podstatě bez jakýchkoli problému či starostí. Ve škole je to přece jen trochu jiné. Tam už musí každý ukázat, co v něm opravdu je, a chvíle pohody a ,,nicnedělání“ se pomalu mění na souboj s novým prostředím, písmenky a čísly, novými spolužáky či úkoly a povinnostmi.

Naše škola si zve své budoucí prvňáčky společně s rodinnými příslušníky již koncem ledna. Při samotném zápisu se paní učitelky snaží dětem vytvořit příjemnou a milou atmosféru. Každý budoucí prvňáček pak ,,předvádí“ své znalosti a dovednosti (poznává barvy, kreslí třeba obrazce, zpívá , recituje, povídá o rodičích,atd.) Seznamuje se poprvé s novým prostředím, které jej bude u nás v příštích letech čekat U zápisu si zpravidla učitel o novém dítěti udělá první dojem, ale to hlavní přijde vždy až po samotném nástupu do 1.třídy.

 

 

Školní ples

 

 

 

Stalo se již tradicí, že v únoru pořádá naše škola rodičovský ples. Setkávají se na něm nejen rodiče žáků, ale také bývalí žáci,další příbuzní nebo hosté, kteří s naší školou nejsou v běžném kontaktu. Ples se v minulých letech pravidelně konal v PZKO Návsí, ale letos v roce 2006 v restauraci U Mrózka. Dobrá hudba, jídelní i nápojový lístek a bohatá tombola ( v rámci sponzorů a pomocí rodičů ) jsou zárukou, že  se ples vždy vydaří a líbí se.

 

  

 

 

Dětské radovánky

 

 

Tradicí naší školy je také nedělní  květnové odpoledne pro děti a taneční večer pro rodiče.Děti z 1. stupně si v hodinách TV , starší žačky ve svém volném čase, nacvičí pohybové skladby na oblíbenou hudbu a své umění pak předvedou na hřišti u MŠ pro rodiče. Když je hezké počasí, a to v posledních letech opravdu dětem přeje, je na co se dívat. Malé pestrobarevné postavičky poskakují po hřišti a bedlivě sledují pokyny svých učitelek, aby ta“ jejich“ skladba byla co nejhezčí.Odměnou všem žákům je po přehlídce tanců malé občerstvení. Potom jsou pro děti připraveny soutěže a hry o ceny a možnost si zakoupit i malou pozornost z radovánek ve formě plyšáků a různých drobností.O hudbu, k tanci a poslechu, se starají místní DJ´s. Kdo má velkou žízeň, určitě rád navštíví stánek s občerstvením a ani na jedlíky se nezapomíná.Dobrý kotlet na rožní nebo  klobáska přijdou určitě vhod.Pro žáky končí pobyt na hřišti ve 22:00 a pak následuje zábavný večer pro rodiče.

    

 

Dětský karneval   

 

Děti máte rády pohádky ? Chcete vidět na vlastní oči vodníka, princeznu, kovboje, vílu a nebo se alespoň na chvilku těmito postavičkami stát ? Že ano, ale nevíte, jak to udělat ? Já vám poradím. Stačí poprosit maminku, tatínka, babičku, staršího sourozence a nebo někoho jiného z rodiny, aby vám pomohl zhotovit masku a nebo s vámi sjel alespoň do půjčovny masek.

Stačilo jen 10. února 2006 zajít do tělocvičny ZŠ v Návsí.

Právě tam se totiž konal již tradiční dětský karneval, který pořádali učitelé 1.st. spolu s děvčaty z 9.A

Na všechny účastníky, a to i na ty bez masek, čekala bohatá tombola. Nechybělo ani vyhodnocení  nejlepších  masek za každý ročník. Již tradičně se uskutečnily také tolik oblíbené soutěže. Svělým moderátorem byl p. uč. Vláďa Šnajdr, který to uměl pořádně roztočit. Zbývá dodat, že se i tančilo.Karneval trval od 14:00 do 17:00 hodin a děti měly vstup zdarma.


Bylo to příjemně strávené odpoledne a proto můžeme slíbit, že budeme i nadále pokračovat v podobných akcích a již nyní se můžete těšit na příští ročník karnevalu...